Jest na świecie JEDNA RZECZ, która powoduje, że ludzie Cię słuchają… Musisz być ZNANY!

18 kwietnia 2020

lekarze w szpitalu

Cóż za skrajnie naiwny nagłówek! Dlaczego?! Bo słuchamy tych, co są znani, a nie tych, co mają wiedzę. Dlatego, że pytamy tych, co są znani, a nie tych co mają wiedzę! Bo interesują nas znani, a nie Ci itd… Inni są nudni. Słuchanie innych to stara czasu!

Gdyby Madonna pod rękę z Edem Sheeranem ostrzegli przed czyhającym niebezpieczeństwem, po 10 minutach wiedziałby o tym cały świat. A tak nie usłyszy nikt.

Zapytajmy celebrytę, jak należy zmieniać dziecku pieluchę, a co druga mama tak zacznie zmieniać pieluchę. Zapytajmy lekarza – nikt tego nawet nie przeczyta. Chyba, że znanego. Nieważne czy dobry, musi być znany!

Zapytajmy gwiazdę sportu jak należy gotować barszcz na święta, to tak ugotujemy barszcz na święta. Temat nie ma znaczenia. Słuchamy, bo są nam znani, a głos to często ważniejszy od męża, nauczyciela czy kogokolwiek.

Nie ma znaczenia wiedza, nie ma znaczenia tytuł, nie ma znaczenia wykształcenie – w telewizji, w Internecie…  Choćby miało umrzeć pół świata – obecnie autorytetom jest ten kto jest znany i basta!